A kánikulában is dübörögnek a bontási és az építési munkálatok. Akár egy az otthonunkban lévő járda vagy kocsibeálló betonozásáról legyen szó, akár ipari környezetben lévő alap kiöntéséről, a meleg és az extrém időjárási körülmények megnehezíthetik a munkát. Összeírtuk, hogy mikre érdemes odafigyelni a nyári betonozásnál. Természetesen kitérünk arra is bejegyzésünkben, hogy miben lehet segítségére egy betontörő a folyamat során.
Hasznos tanácsok az alapanyagokhoz: a különböző adalékanyagokra ügyelnünk kell. Annak érdekében, hogy mind megőrizzék a minőségüket, lehetőség szerint tartsuk azokat száraz, árnyékos vagy hűvös helyen. Igaz ez arra az esetre is, ha már nekiláttunk a betonozásnak. Ne tegyük ki az anyagokat közvetlen napsugárzásnak, és szélviharban is kerüljük inkább az ilyesfajta munkálatokat!
Inkább reggel és napközben betonozzunk, hogy az anyagoknak legyen idejük kötni, és hogy elkerüljük azok felvizesedését! A bedolgozás ütemét nézve mindenképpen gyors munkára törekedjünk, mert ellenkező esetben a betonban hézagok keletkezhetnek, melyek későbbi javítása, korrigálása sok időt ölelhet fel.
A kész betonszerkezet utógondozásáról se feledkezzünk meg! A felületet mindig nedvesen kell tartani, hogy az semmiképpen sem száradhasson ki. Ha kiszárad, rövid idő alatt használhatatlanná válik, megreped, feltörik, és újat kell önteni. Attól függően, hogy mekkora felületről van szó és milyenek az időjárási viszonyok, az utókezelés eltarthat akár 2 hétig is.
Betontörő
Abban az esetben, ha már betonozott felületről van szó, két opció közül választhatunk. Az első, hogy megtartjuk az eredeti betonszerkezetet és rábetonozunk, a második, hogy betontörő géppel feltörjük azt, és teljesen újat öntünk. Az első opciónál fontos figyelembe vennünk azt, hogy a rábetonozás csak akkor lehetséges, ha az eredeti réteg valóban megfelelő minőségű, nem repedezett, és a későbbiekben a külcsín-problémák nem okozhatnak károkat az új rétegben.
Mi inkább azt javasoljuk, ha lehetőség van rá, inkább teljesen új felületet hozzunk létre. Ezt könnyedén megtehetjük, ha a betondaráló bérlés mellett döntünk, és szakszerűen eltávolítjuk a régi betont. Kisebb felületeknél (pl. garázs, járda), és főként magáncélú megrendelések esetében a betont nem éri meg újrahasznosítani. A betontörőgép bérlése, a betondaráló működtetése, az anyag bevizsgáltatásának folyamatai és az engedélyeztetés magas költségeket vonhat maga után, amik nem térülnek meg. Ipari betonozásnál azonban mindenképpen kifizetődő lehet, ha a betondarálás és az újrahasznosítás mellett döntünk, mert a bevizsgált és engedélyeztetett betont a további munkálatok során újra felhasználhatjuk.
Betontörő gépre lenne szüksége? A betondarálás árak esetén szeretne tájékozódni? Hívjon minket a részletekért!
Elérhetőségeink
Telefonszámunk: +36/20-969-39-80
E-mail címünk: sz.zoltan@interbridge-trade.hu
Olvassa el régebbi bejegyzéseinket is: